doktor quinn sezon 1

Sinamics v20 instrukcja Możliwość komentowania doktor quinn sezon 1 została wyłączona 101
doktor quinn sezon 1
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rozrywka (16) Baśń o Czerwonym Kapturku to jedna z najstarszych europejskich bajek dla dzieci. Przypowieść o dziewczynce, która szła przez las aby odwiedzić babcię, lecz została pożarta przez wilka mówiącego ludzkim głosem była kiedyś elementem folkloru, ale za sprawą międzypokoleniowej trwałości,stała się częścią dziedzictwa kulturowego cywilizacji łacińskiej.  Główne motywy opowiastki o Czerwonym Kapturku pozostały niezmienne na przestrzeni wieków, jednak treść utworu zmieniała się na przestrzeni wieków i wciąż podlega licznym modyfikacjom. Współczesne europejskie bądź amerykańskie dziecko, zazwyczaj poznaje dziewczynkę, która idzie odwiedzić babcię i niesie jej ciasto lub placek, ale już nie butelkę wina jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. W imię wychowania dzieci w trzeźwości,bajka została celowo pozbawiona jednego ze swoich motywów.

Na przestrzeni wieków,pośród wielu powiastek ludowych,tworzono różne wersje bajki o Czerwonym Kapturku, przez co zmieniało się jej zakończenie i los samego Kapturka. Dziś powszechnie znana i opowiadana dzieciom jest wersja, w której dziewczynka i jej babcia zostają uwolnione z wilczego brzucha. Jednak ta odmiana dziejów Kapturka,ze szczęśliwym zakończeniem, powstała w osiemnastowiecznych Niemczech, zaś Europa zawdzięcza jej rozpowszechnienie braciom Grimm. Nim twórczość niemieckich pisarzy stałą się znana na całym kontynencie, najpopularniejsza była francuska wersja bajki, która to kończy się momentem pożarcia dziecka przez wilka.

Pozostałe artykuły:

Author

Related Articles

http://babskitorun.pl/ - graj teraz barbie, sinamics v20 instrukcja, hyundai atos prime sam naprawiam, brilux 081 instrukcja obsługi, digital breath alcohol tester instrukcja, tyle sposobów by umrzeć gra android

Search

Back to Top